logotype

 

 

"S VLKODAVEM JE ŽIVOT KRÁSNĚJŠÍ"

image1 image2 image3
pátek, 16 říjen 2015 04:48

Podzim

Začnu tím, že jsem si všimla vrhů irského vlkodava, kde krycí pes nebo fena neměli vyšetření srdce před plánovaným vrhem, toto se mi zdá velice nezodpovědné od chovatelů IW.  To, že vyšetření srdce u IW není povinné, přeci neznamená, že ho dělat nebudu. Pokud majitel feny nebo psa vyšetření udělá dodatečně až po té co je fena březí je pozdě, přeci majitel či chovatel nemůže jako zodpovědná osoba riskovat zdraví budoucích štěňat.  

Prosím, věnujte se vašim IW a testujte je preventivně na onemocnění srdce 1x ročně, je to pro zdraví vašeho psa a pomůže vám to předejít začínajícímu onemocnění a následné náhle ztrátě vašeho mazlíčka. 

Pro ty kdo si chcete pořídit štěně IW, vyžádejte si od chovatele kopii certifikátu o vyšetření srdce obouch rodičů.

A teď něco od nás. V září se vystavovala pouze Rosie a to v Richmondu a Birminghamu, na obouch výstavách vyhrála své junior třídy a v Birminghamu získala i své první RCC od paní rozhodčí E. Haapaniemu z Finska. Rosie pro mě krásně předvedla paní M. Holder.

V říjnu na výstavě ve Walesu, kterou posuzoval p. Espen Engh z Norska Rosie opět vyhrála třídu junior kde byla profesionálně předvedena svou chovatelkou P. Tomašovičovou. To bylo Rosie kulaté 20té vítězstvíUž jen pár posledních výstav příští měsíc a postupuje do mezitřídy, snad stejně úspěšně jako doposud.

 

 Naše Amálka oslavila 6 let a při té příležitosti jsme ji udělali novou aktualní fotečku. Její maminka Anežka, která našla díky NFIW nový domov oslavila krásné 9té narozeniny. Holky přejeme vše nejlepší a hlavně hodně zdaví.

 A aktualní fotka Jessie, Amy dcerky v 11ti měsících. Jeden z posudků z výstavy, kde Jessie porazila dospěláky a získala BOB: Krásné štěně fenky, líbí se mi to jak je stavěná a její tvar, dobrá hlava a délka krku, dobrý předek se zatrčenými lokty, hluboký hrudník, dobré tělesné proporce vzhledem k věku, dobrá délka zad, dobré nohy a tlapy, stehna se pěkně rozvíji....

 

Více z této kategorie: « Červenec a Srpen Podzim - zima »
©  2019  CHS BARRASSY - B. Pejšová & S. BridgesVšechny fotografie na webových stránkách jsou chráněny autorským zákonem a jsou majetkem CHS Barrassy.