logotype

 

 

"S VLKODAVEM JE ŽIVOT KRÁSNĚJŠÍ"

image1 image2 image3
pátek, 03 červenec 2015 11:57

Červen

Červen byl pro nás měsícem skvělým a zároveň velmi smutným. Začnu tou smutnou a zdrcující zprávou. Přes duhový most prešel náš milovaný Oskárek. Jeho srdíčko se zastavilo náhle a nečekaně v polovině června. Smrt byla ale k němu vlídná a vzala si jej velmi rychle. Oskymu bylo přesně 5 let a tři měsíce nikdy nebyl nemocný a pravidelně měl vyšetření srdce. Byl to mohutný pes velkého vzrůstu s velkým srdcem a krásnou zlatou barvou srsti. Jeho nejoblíbenější hračkou bylo malé prasátko Piglet z medvídka Poo. Miloval běhat volně po lese či poli, hru s tenisákem a i si rád hrál s ostatníma, miloval Amálku  a miloval všechny lidi. Byl to takzvaně vítací typ. Nikdy na lidi neskákal, jelikož si uvědomoval jak je obrovský. Uměl se o vás hezky opřít a chtěl podrbat. Miloval drbáni a objímání, miloval být s vámi v těsném kontaktu. V jídle nebyl výbíravý, jedl uplně všechno s velkou chutí. Lidi ho obdivovali pro jeho krásu a pro jeho kamarádskou povahu. Později přidám na jeho stránku více fotografií. Oskárek byl moje láska, moc ho postrádám a doufám, že jednoho dne, tam za duhovým mostem na mě bude čekat. 

Jessie měla tři výstavy a na všech zazářila. První výstava byla šampiónská, v den jejího 7mého měsíce, kterou posuzoval p. R Tebbutt a umístil naši potvůrku na druhé místo z pěti štěňat, tím pádem se opět kvalifikovala na CRUFTS, velmi si toho ceníme. Její druhá výstava byla open show pod rozhodčím p. Lee A S Coxem, kde ve třídě AVNSC štěnat, vyhrála a získala ocenění BEST AVNSC PUPPY, opět z 5ti štěňat. Vyhrála 5 liber a 20ti librový poukaz na psí plavání v bazénu.  * AVNSC je skupina pro plemena psů, které  nejsou na výstavě zvlášť posuzováná. To znamená, že ve třídě máte jakékoliv plemeno od jezevčíka po bernardýna. Best puppy a Best AVNSC je jako BOB a nejlepší štěně v plemeni. Podobnou skupinou je AV Hound, kde máte pouze vybraná plemena. Třetí výstavou byla fun dog show pro irské vlkodavy, kterou posuzovala paní Caroline Sheppard a vítěžek byl věnován na výzkum osteosarkomu. Jessie získala první místo ze třech ve třídě štěňátek.

 Rosie, měla tento měsíc pouze jednu výstavu za to s výsledkem jsme opět víc jak spokojeni. Výstava to byla šampiónská, kterou posuzoval pan Graham Hill. Rosie vyhrála třídu juniorů, bylo to její 8mé vítězství za sebou a třetí v juniorech!  Tentokrát jsem ji přihlásila i do speciální soutěže kterou posuzoval pan A H Brace - Bannerdown Special Beginners, kde bylo přihlášených 75 psů všech skupin. Nastoupilo 27 a z těch všech naše Rosie dostala 3tí místo. Takže nás udělala velmi pyšnýma. První místo beagle a druhé americký kokršpaněl. Rosie si domů odnesla 10 liber.

Více z této kategorie: « Květen Červenec a Srpen »
©  2019  CHS BARRASSY - B. Pejšová & S. BridgesVšechny fotografie na webových stránkách jsou chráněny autorským zákonem a jsou majetkem CHS Barrassy.